En iyi 6 hack ve sızma programı

 

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda sizlere farklı kaynaklardan araştırdığım en iyi 6 hacking programını listeledim. Günümüzde bu kadar kişinin hack ile ilgilenmesi şaşırtıcı. Bu, genellikle izledikleri Hollywood tabanlı filmlerin bıraktığı izlenim nedeniyle olabilir.

Her neyse, açık kaynaklı topluluklar sayesinde her bir ihtiyacınıza uygun çok sayıda hack aracına ulaşabiliyoruz. Sadece etik sınırlar içerisinde kullanmanız gerektiğini unutmayın! Yaşanılacak herhangi bir sorunda sorumluluk kabul etmiyoruz 🙂

1. Aircrack-ng

Aircrack-ng, algılayıcı, paket sezici, 802.11 telsiz LAN için WEP ve WPA/WPA2-PSK çözücü ve analiz aracından oluşan ağ yazılım takımıdır.802.11a, 802.11b ve 802.11g trafiği sezebilen bir araçtır.Yani kısacası Wireless Hacking Tools olarak adlandırabiliriz. Aircrack hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceğiniz yazıma gitmek için alttaki posta tıklayın.

Wireless hack programı Aircrack-ng

2. THC Hydra

THC Hydra, neredeyse tüm uzaktan kimlik doğrulama servislerini kırmak için brute force saldırısı kullanır. Ftp, https, telnet vb. Dahil olmak üzere 50’den fazla protokol için hızlı dictionary saldırılarını destekler.

Web tarayıcılarına, kablosuz ağlara, paket crafterlerine, gmail’e vb. Sızmak için kullanabilirsiniz.

3. John the Ripper

John Ripper, penetrasyon (ve hackleme) topluluğunda kullanılan bir başka popüler cracker aracıdır. Başlangıçta Unix sistemleri için geliştirildi, ancak 10’dan fazla işletim sistemi dağıtımında kullanıma sunuldu.

Özelleştirilebilir bir cracker, otomatik parola karma algılama, brute force saldırılar ve sözlük(dictionary) saldırısı (diğer crack modları dahil) içerir.

4. Metasploit Framework

Metasploit Framework, güvenlik uzmanlarının ve ekiplerin güvenlik açıklarını doğrulamanın yanı sıra daha iyi güvenlik bilincini sağlamak için güvenlik değerlendirmelerini gerçekleştirdiği açık kaynaklı bir çerçevedir.

Güvenlik açığı testi için güvenlik ortamları oluşturabileceğiniz birçok araç içerir ve bir sızma testleri yapabileceğiniz sistem olarakta çalışmaktadır.

5. Netcat

Genellikle nc olarak kısaltılmış olan Netcat, ağ bağlantılarında veri okumak ve yazmak için TCP / IP protokollerini kullanabileceğiniz bir ağ yardımcı programıdır.

Tünel modunu, bağlantı noktası taramasını vb. Kullanarak ağları keşfetmek, hata ayıklamak veya herhangi bir bağlantı oluşturmak için kullanabilirsiniz.

6. Nmap (“Network Mapper”)

Network Mapper, sistem yöneticileri tarafından ağları keşfetmek ve güvenliklerini denetlemek için kullanılan ücretsiz ve açık kaynaklı bir yardımcı araçtır.

İşlevsel olarak çok hızlı, iyi yazılmış bir program. Açıklayıcı GUI özelliklerine sahiptir. Veri aktarımını, ağ envanterini vb. bir çok özelliği de destekler.

 

Sizin de bu listeye dahil olmasını düşündüğünüz programlar varsa yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar dilerim.

En iyi 6 hack ve sızma programı” için 2 yorum

  1. Anonim Yanıtla

    öncelikle paylaşım için teşekkürler hocam bence wiresharkta bu listede yerini almalı

    • C. Bartu Kılıç YazarYanıtla

      Merhaba, ben de wireshark’ı düşünmedim desem yalan olur. Aslında wireshark bu araçlara oranla daha çok trafiği izlemek için kullanılıyor. Hacking için kullanılması da muhtemel ve bazı durumlarda vazgeçilmez olabilir. Yorumunuz için teşekkürler ekleme yapacağım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.